עמיתי גוונים מעודכן

התוכנית מיועדת למשתתפים בעמדות השפעה בארגונים, עמותות, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. בעלי יכולת מוכחת של יזמות ועשייה, ובעלי מוטיבציה להעמיק את ההיכרות והשותפות עם קבוצות וזהויות מגוונות בחברה בישראל, ולעסוק בפרקטיקות של גיוון עמוק ובאתגרי החיים יחד (ולחוד).

פרטים על הפעילות

מפגשים 2 בשבוע
תאריך 12/07/2012
שעה 3 ימים
עלות ₪99
רקע ורציונאל

החברה בישראל מורכבת מפסיפס של קבוצות, זהויות ותרבויות. בשל תהליכים חברתיים, תרבותיים וכלכליים ארוכי טווח, מרבית הקהילות חיות בנפרד זו מזו, מחנכות את ילדיהן במערכות נפרדות, ניזונות מכלי תקשורת מגזריים וצורכות תרבות שונה.

היום, יותר מתמיד, יש צורך בהעמקת ההיכרות בין הקבוצות השונות ובבניית יכולות שיאפשרו למגוון העושר התרבותי של כלל הקבוצות בחברה לבוא לידי ביטוי ולהיות חלק מהפרק הישראלי הבא

תכנית עמיתי גוונים מיסודה של פדרציית סן פרנסיסקו עוסקת למעלה מעשור באתגרים אלו, וכיום עושה זאת מביתה המקצועי החדש במרכז לחיות יחד באלומה.

מטרות התוכנית
  • פיתוח מנהיגות חברתית מגוונת, הפועלת לקידום שותפות חברתית חדשה בישראל.
  • חיזוק שותפויות והרחבת מעגל הקשרים הקהילתיים והמקצועיים להובלת שינוי, באמצעות יצירת מרחב בטוח ללימוד משותף, לעיסוק בזהות, שותפות ואתגרי החיים יחד (ולחוד) בישראל.

 

ההרשמה למחזור 18 נפתחה- ניתן להגיש מועמדות
לחץ להגשת מועמדות

על התוכנית

התוכנית פועלת מזה 17 שנים ומבקשת לקדם היכרות ושותפות בין משתתפיה. עד כה פעלו עשרות קבוצות שבהן לקחו חלק בכירים ובכירות מהמגזר הציבורי והפרטי, מהשלטון המקומי, אנשי צבא ומשטרה, אנשי חינוך ויזמים חברתיים ממגוון הקבוצות בחברה הישראלית.

מבנה התוכנית

תכנית גוונים הינה תכנית תוכן-תהליך, בה מעבר לתוכן העשיר, מתקיים תהליך למידה המורכב משלושה צירים מקבילים : אישי – זהות, בין אישי – קבוצתי, וחברתי – ישראלי.

עמיתי התכנית לוקחים חלק פעיל בעיצוב והובלת התהליך ויחד עם צוות התכנית בונים את ציר ההכרות המשותפת, הכולל את מגוון הקהילות בחברה,מודלים וסוגיות מרכזיות בשותפות וחיים יחד בישראל.

עקרונות העבודה בתוכנית:

  • הקבוצה מכילה את מגוון הזהויות והקהילות המרכיבות את החברה בישראל.
  • העושר התרבותי הישראלי, כמו גם האתגרים המאפיינים אותו נמצאים בחדר.
  • שותפות אמיתית יכולה להתהוות דרך היכרות אישית-אנושית ממושכת ובלתי אמצעית.
  • תהליך למידה עמוק מתקיים כשלומדים מתוך חוויה קוגניטיבית-רגשית-זהותית (לא "לומדים על" אלא "לומדים עם וחווים את").

התוכנית כוללת ימי מפגש מלאים, סמינרים בני יומיים וסיור לימודי לחו"ל.

שותפים לדרך
משתתפים מספרים
גוונים אפשרה לי מפגש ושיח עם אנשים מרתקים מכל חלקי החברה הישראלית. היומיום שלי לא מספיק מגוון, וההזדמנות למפגש שאין בשום מקום אחר הייתה מרתקת, מעשירה ומרגשת. גוונים השפיעה על ההתנהלות שלי,מעבר לידע, התחדד והתחבר לי התפקיד שלי כפרט לשנות את השיח בסביבה הקרובה וביומיום שלי.."
בלה אברהמס
סמנכ"ל תקשורת, ממשל וחברה– אינטל ישראל ו-EMEA.
"בזכות גוונים נחשפתי עוד יותר לגווני החברה הישראלית, ופיתחתי קשרים שיצרו הרבה מאוד מפגשים משמעותיים. מחלקת הנוער שאני מנהל מארחת קבוצות שונות ומגוונות של נוער וצעירים כגון: מכינות, בתי ספר ותכניות מנהיגות של צעירים ומבוגרים לתקופות שונות מיום אחד ועד שבועות אחדים. במפגשים הללו נערכות שיחות עומק, אירוח משפחות וכל מה שמביא להכרות בלתי אמצעית בין אנשים מתרבויות שונות.."
לאפז אסדי
מנהל מחלקת נוער מ.מ.דיר אל אסד
"גוונים בשבילי הייתה חוויה אחרת, חוויה של מפגש אנושי מרתק. זה לקח זמן, זה לא היה פשוט, אבל הרגשתי שרואים אותי, את מיכל, האדם, האישה, האמא, אשת המקצוע. בתחילת הדרך הייתי "האתיופית" אבל כשהולכים יחד בדרך של אמת, לומדים להכיר אותך על הרבדים השונים המרכיבים את מי שאנחנו, מיכל אברה סמואל להסתכל פנימה אל מי שאתה ולא רק על הנראות או המבטא שלך.."
מיכל אברה סמואל
מנכ"לית לשעבר של עמותת פידל
רשת עמיתי גוונים
כולם
קטגוריה 1
תהילה גאדו

תהילה גדו

קטגוריה 1

חחחחחחחחחחחחחחח

ראה עוד

תוכניות נוספות שעשויות לעניין אותך

עמיתי גוונים מעודכן

התוכנית מיועדת למשתתפים בעמדות השפעה בארגונים, עמותות, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. בעלי יכולת מוכחת של יזמות ועשייה, ובעלי מוטיבציה להעמיק את ההיכרות והשותפות עם קבוצות וזהויות מגוונות בחברה בישראל, ולעסוק בפרקטיקות של גיוון עמוק ובאתגרי החיים יחד (ולחוד).

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות התכנית?

או מלאו טופס זה ואנו נחזור אליכם בהקדם:

לעולם לא נשתף את פרטיך עם גורם אחר